Luty 20 2017 14:08:01
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: Michal Swiacik
Powitanie
Witaj na Swojej nowej stronie.
ZAPROSZENIE
USKSZarząd Klubu zaprasza na coroczny opłatek organizowany na obiekcie toru mini żużlowego przy ul. Brzegowej w dniu 24 grudnia (wigilia) o godz. 12.00 . Jest to tradycyjne krótkie spotkanie zawodników, członków klubu, sympatyków i wszystkich kibiców mini żużla. Tradycja ta narodziła się kilkanaście lat temu i co roku spotykamy się, składamy sobie życzenia i wracamy do swoich domów.
Zapraszamy wszystkich na to spotkanie. Bez względu na pogodę będziemy tu.
sobota 24 grudzień godz. 12.00
Dziękując Wszystkim naszym Sponsorom, Sympatykom, i Kibicom
za dotychczasową współpracę i pomoc, pragniemy złożyć życzenia
przepełnionych nadzieją i magią Wigilijnej Nocy,
ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz samych sukcesów i wszelkiej pomyślności
w nadchodzącym Nowym 2017 Roku
Zarząd Klubu
Prosimy o wsparcie naszego projektu ogólnomiejskiego nr 406
USKSMoi Drodzy Przyjaciele
Miłośnicy i kibice żużla;
Jako wnioskodawcy zwracamy się do Was z prośbą o udział w głosowaniu na zadanie z Budżetu Obywatelskiego i oddanie głosu na realizację naszego zadania Nr 406 o charakterze ogólnomiejskim
pn.
Dostosowanie standardu kompleksu sportowego - mini toru żużlowego przy ul. Brzegowej jako obiektu otwartego do celów rekreacyjno sportowych dla mieszkańców Częstochowy.
Jest to już nasza trzecia próba uzyskania dofinansowania obiektu.

Jesteśmy klubem uczestniczącym od 16 lat w szkoleniu i udziale w zawodach o Mistrzostwo Polski
naszych adeptów w wieku od 9 do 16 lat w klasie 80-125cc. Nasi wychowankowie startują w CKM Włókniarz a przekazaliśmy do chwili obecnej w ciągu tych 16 lat - 20 zawodników.
Niestety, obiekt nasz wymaga kompleksowego remontu, wymiany nawierzchni, wymiany bandy toru, zabezpieczenia zaplecza treningowego dla zawodników i adeptów tym bardziej, że od 2-ch lat rozpoczęliśmy szkolenie dzieci w wieku 5 do 8 lat w klasie 50cc.
Nie prowadzimy działalności gospodarczej, na nasze zawody wchodzi się bez biletów a programy zawodów krajowych rozdajemy nieodpłatnie. Praktycznie utrzymanie obiektu jest wyłącznie pokrywane przez klub i rodziców. Dotacje miejskie nie obejmują remontów i dofinansowania obiektu. Jedyna szansa dla nas to jest udział w takim konkursie i pozyskanie środków tylko na remont tego obiektu.
Naszym celem jest otwarcie tego obiektu dla mieszkańców naszego miasta, na ich potrzeby rekreacyjno-wypoczynkowe. Otoczenie z jednej strony rzeka, wokół tereny zielone pozwala na aktywny wypoczynek i rekreację. Dla miłośników wypoczynku pasywnego możliwość grillowania a dla dzieci i młodzieży możliwość biegania lub pościągania się na rowerach na profesjonalnym torze żużlowym. Możliwości będzie więcej, ale bez Państwa pomocy i oddania głosu (punktów od 1 do 10) na to zadanie, możliwości tego obiektu mocno zostaną ograniczone.
Dlatego zapraszamy do głosowania przez internet lub osobiście w punktach do głosowania w dniach: od 22 do 30 października 2016

Za oddany głos z góry dziękujemy.
Nowa drużyna mini żużlowa
USKSZapraszam na zajęcia treningowe mini żużlowe pod okiem nowego trenera. Zapraszam wszystkich chętnych młodych kandydatów od 5 do 14 lat zainteresowanych treningami na mini żużlu. Budujemy nową drużynę mini żużlową w Częstochowie. Może i Ty będziesz w składzie drużyny.
Trening mini żużlowy
USKSZapraszam adeptów szkółki mini żużlowej na trening, który w tym tygodniu odbędzie się:
w poniedziałek 26.09 od godz. 16.30 oraz
środę 28.09 również od godz.16.30.
Treningi odbywać się będą przez okres pozwalający prowadzić zajęcia na torze.
Jednocześnie informuję że stały dyżur członków Zarządu jest w każdą środę od godz. 16.30 bez względu od pogody. Możliwe jest umówienie spotkania rodziców lub opiekuna z przedstawicielem klubu trenerem telefonicznie nr 509 288 793.
Zapraszamy zainteresowanych.
UWAGA AKTUALIZACJA ZAPROSZENIE NA ZAWODY MINI ŻUŻLOWE
USKSW związku z przełożeniem zawodów żużlowych I ligi CKM Włókniarz Wybrzeże Gdańsk na sobotę 03.09.2016 godz. 15.30 zmuszeni zostaliśmy do zmiany terminów rozpoczęcia oraz ograniczeni czasowo rozegrania sobotnich zawodów mini żużlowych.
Zawody w sobotę 03.09.2016 rozpoczną się o godz. 11.00 Będzie to Eliminacja IMP 80-125cc jako Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Po zawodach bezpośrednio zapraszamy na tor CKM Włókniarz na zaległe zawody ligowe.
W niedzielę (jak planowaliśmy) o godz. 11.00 rozegrane zostaną zawody o Drużynowe Mistrzostwo Polski 80-125cc. Zawody niedzielne zostaną poprzedzone nieoficjalnym turniejem najmłodszych od 5 do 9lat w klasie 50cc o godz. 10.00.
Przepraszamy za zmianę od nas niezależną i ZAPRASZAMY.
ZAJĘCIA TRENINGOWE 24.08.2016
USKSZapraszam na zajęcia treningowe mini żużlowe środa 24.08.2016 od godz. 16.30 pod okiem nowego trenera. Zapraszam wszystkich chętnych młodych kandydatów od 5 do 14 lat zainteresowanych treningami na mini żużlu. Budujemy nową drużynę mini żużlową w Częstochowie. Może i Ty będziesz w składzie drużyny.
NIEPROSZENI GOŚCIE
USKSTak można nazwać rodzinę szerszeni której spodobała się wieża sędziowska na torze przy ul. Brzegowej. Jak się okazało problem był bardzo poważny, zagrażający życiu osobom przebywającym nawet w okolicy wieży nie mówiąc o pomieszczeniu sędziowskim gdzie na ścianie okiennej szerszenie uwiły sobie swoje gniazdo. Jak się okazało nie było to jedyne gniazdo w pomieszczeniu. Do akcji musieli wkroczyć Druhowie Straży Pożarnej. W specjalnych ubiorach strażacy gniazda usunęli a miejsca te oczyścili. Gniazda rozbudowane były pomiędzy pokryciem dachu a podbitką sufitową i gdyby nie mało miejsca na rozbudowywanie gniazda i rozpoczęcie budowy gniazda na ścianie okiennej pomieszczenia sędziowskiego, goście ci byliby niewidoczni.
DZIĘKUJEMY ekipie Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa Błeszno za skuteczną i fachową pomoc w usunięciu zagrożenia. Pozdrawiamy Druhów OSP Częstochowa Błeszno.
ZAPROSZENIE NA ZAWODY MINI ŻUŻLOWE
USKSZapraszamy na zawody mini żużlowe w dniu 03 i 04 września (sobota i niedziela) wszystkich zainteresowanych i kibiców ambitnego żużla w wykonaniu młodych adeptów do lat 16.
Zawody w sobotę 03.09.2016 rozpoczną się o godz. 16.00 Będzie to Eliminacja IMP 80-125cc jako Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.
W niedzielę o godz. 11.00 rozegrane zostaną zawody o Drużynowe Mistrzostwo Polski 80-125cc.
Każde z tych zawodów zostaną poprzedzone turniejem najmłodszych od 5 do 9 lat w klasie 50cc, i tak w sobotę mini turniej rozpocznie się o 15.00 a w niedzielę o godz. 10.00.
ZAPRASZAMY.
ZAJĘCIA TRENINGOWE
USKSZapraszam na zajęcia treningowe mini żużlowe czwartek 18.08.2016 od godz. 16.30.
Również w piątek 19.08.2016 od godz.16.30 planowane są zajęcia.
Zapraszam wszystkich chętnych młodych kandydatów od 5 do 14 lat zainteresowanych treningami na mini żużlu. Budujemy nową drużynę mini żużlową w Częstochowie. Może i Ty będziesz w składzie drużyny.
Trening mini żużlowy
Zapraszam adeptów i zawodników na trening który odbędzie się
piątek 05.VIII.2016 godz. 16.00
poniedziałek 08.VIII.2016 godz. 16.00
Kolejne terminy uzgodnimy podczas spotkania.
Nowi kandydaci do zapisania się do szkółki również proszeni są o przyjście.
Marek Latacz
Zdjęcia do filmu będą kręcone na mini torze
USKSJak już niektórzy z Państwa zauważyli z obiektu zniknęły reklamy oraz wszystko co mogłoby świadczyć o chwili obecnej. Obiekt zostaje przystosowany jako plan filmowy do filmu pt. Żużel. Zdjęcia będą kręcone w tym miesiącu. Cieszymy się że to właśnie nasz obiekt został dostrzeżony i wybrany jako plan filmowy. Wstępnie możemy uchylić rąbka tajemnicy, że jeden z naszych zawodników również wystąpi w tym filmie. Niestety pogoda nas nie rozpieszcza. Mamy ograniczone możliwości treningowe, gdyż opady deszczu powodują tworzenie stojących kałuż uniemożliwiających jazdy. Nasza wewnętrzna kanalizacja toru przy tak obfitych opadach jest przepełniona. Aby realizować przygotowanie toru niezbędna jest pompa pływająca taką jaką mają strażacy. Te pompy potrafią wyssać wodę z kałuż i wyrzucić ją poza tor. Korzystaliśmy z takiej pompy podczas Mistrzostw Europy w 2012r. Niestety nowa taka pompa to koszt ok. 4 - 5 tyś zł. To dużo. Są małe pompy elektryczne do wody brudnej ale ich wydajność jest mała przy takich ulewach. Jesteśmy jednak dobrej myśli i staramy się realizować nasze zajęcia. Przypominam i już zapraszam. Najbliższe zawody mini żużlowe zostaną rozegrane na obiekcie w dniach 03 - 04 września, a będą to: sobota 03.09.2016 godz.15.00 Indywidualne Mistrzostwa Polski 80-125 cc jako Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, niedziela 04.09.2016 godz. 11.00 Drużynowe Mistrzostwa Polski 80-125cc Podczas zawodów mogą Państwo liczyć na niespodzianki. Już gorąco zapraszamy na te zawody. Jeżeli Ktoś z Państwa ; Firma chciałby nas wesprzeć finansowo lub rzeczowo prosimy o kontakt telefoniczny : Marek Latacz 509 288 793 e-mail: usksspeedwaycz-wa@o2.pl Nasze konto: ING BANK ŚLĄSKI O/CZ-WA NR 33 1050 1142 1000 0022 7968 1973 Za każdą pomoc będziemy wdzięczni i z góry dziękujemy. Pozdrawiam Marek Latacz
Pogoda

Pogoda w Częstochowie
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
354,164 unikalne wizyty